Ajokoetulokset 2020

Pikkusen paree beaglekisa 11.01.2020

Skredbekkens Bopi 50,75 p BEAJ2 om. Ilmari Pulkkinen, Kajaani
Topi 49,13 p. BEAJ3 om. Juha Haukka, Kajaani

Paltamo 17.01.2020, Kokokauden koe

Pohjankartanon Timangi BEAJ0 3 p.om. Pekka Niemi, Paltamo

Kajaani 18.01.2020

Mehtokummun Raate 48.63 p. BEAJ3 om. Kalle Keränen ja Salla Heikkinen, Ristijärvi

Kajaani 29.01.2020 Koko kauden koe

Skredbekkens Bopi 96,75 p BEAJ1 om. Ilmari Pulkkinen, Kajaani

Liminka 16.02.2020 Koko kauden koe

Aviatrix´s Waitin` Out A Blizzard 72,54 p.BEAJ1 om. Inga ja Petri Keränen, Kajaani

Kajaani 19.09.2020 Kainuu-Pohjois-Savo ystävyysottelu

1. Eräsoinnun Tuksu om. Kari ja Marja Virtanen, Hyrynsalmi BEAJ2 51 p
2. Iita om. Antti Immonen, Kajaani BEAJ2 50,67 p
3. Konttikuusen Lila om. Hannu Virkkala, Kajaani BEAJ3 49,21 p.
4. Tenu om. Harri Räbinä, Kuopio BEAJ3 48 p.
5. Vekara´s Geisha om. Kyllikki Korhonen, Sotkamo BEAJ0 28,25 p.
6. Korpivainun Kuti om Asta Rieppo ja Sami Narinen, Kuopio BEAJ0 23,29 p.
7. Korpivainun Usva om. Asta Rieppo, Kontiolahti BEAJ0 22.38 p.Keskeytti, koira loukkaantui
8. Raiku om.Veikko Hynninen, Vesanto Luopui

Paltamo 23.09.2020, Kokokauden koe

Pohjankartanon Timangi BEAJ1 66,04 p.om. Pekka Niemi, Paltamo

Ristijärvi 01.10.2020, Kokokauden koe

Kepein B-Suunnitelma BEAJ0 17,08 p. om. Inga ja Petri Keränen, Kajaani

Heinävesi 08.10.2020, Kokokauden koe

Tulikankaan Anis BEAJ0 3 p. Om. Kari ja Marja Virtanen, Hyrynsalmi

Sotkamo 14.10.2020, Kokokauden koe

Vekara´s Geisha BEAJ3 48,79 p. om. Kyllikin Korhonen, Sotkamo

Piirinmestaruus koe 16,10.2020, Ristijärvi

1. Piirinmestari 2020 Eräsoinnun Tuksu BEAJ1 81,29 p. om. Kari ja Marja Virtanen, Hyrynsalmi. Koirasta FI KVA
2. Sakin Jermu BEAJ1 65,54 p. Om. Erkki Savolainen, Kajaani Koirasta FI KVA
3.  Kepein B-Suunnitelma BEAJ1 61,79 p. om. Inga ja Petri Keränen, Kajaani Koirasta FI MVA
4. Konttikuusen Lila BEAJ2 54,21 p. om. Hannu Virkkala, Kajaani
5. Skredbekkens Bopi BEAJ3 47,13 p. om. Ilmari Pulkkinen, Kajaani
6. Astalan Yolanda BEAJ3 45,08 p. om. Marika ja Paavo Sutinen, Puolanka
7. Mehtokummun Aivanhurja BEAJ3 44,38 p. om. Kalle Keränen ja Salla Heikkinen, Ristijärvi
8. Pohjankartanon Aada BEAJ0 35,88 p. om. Minna Niemi, Paltamo
9. Korpivainun Tellu BEAJ0 3,5 p. om. Jarmo Martiskainen
10. Tulikankaan Anis BEAJ0 2 p. om. Kari ja Marja Virtanen, Hyrynsalmi
11. Pohjankartanon Timangi suljettu om. Pekka Niemi, Paltamo