Näyttelytulokset 2019

Kajaani KV 12.01.2019

Tuomari Paavo Mattila

Pennut;

Vastavalon Dream On Dreamer om. Marika Sutinen, Puolanka ROP Pentu

Urokset;

Nuorten luokka;

Kepein Arpaonni om. Mari ja Jarmo Kaartinen, Kajaani ERI3. SA
Karkkarinnan Never Say Never Again om. Jouko Mähönen, Kajaani ERI4

Nartut;

Juniori luokka;

Kepein B-Suunnitelma om. Inga ja Petri Keränen, Kajaani VSP, SERT
Nopsatassun Tuhkimo om. Jaana ja Timo Heikkinen, Kajaani ERI2

Avoin luokka;

Viitakiitäjän Shiriusu om. Eija ja Petri Kinnunen, Suomussalmi EH3
Kepein Apilankukka om. Inga ja Petri Keränen, Kajaani ERI2

Valio luokka;

Astalan Yolanda om. Marika ja Paavo Sutinen, Puolanka PN4

Ilomantsi RN 20.01.2019

Tuomari Mari Lackman

Mehtokummun Raate EH3 om. Kalle Keränen ja Salla Heikkinen, Ristijärvi

Nurmes RN 23.02.2019

Tuomari Paavo Mattila

Kepein Arpaonni om. Mari ja Jarmo Kaartinen, Kajaani PU4
Karkkarinnan Never Say Never Again om. Jouko Mähönen, Kajaani PU3, VA-SERT

Kertalaakin Four Letter Word om. Merja Korhonen ja Kyllikki Korhonen PN2, VA-SERT

Joensuu KV 02.03.2019

Tuomari Matti Palojärvi

Karkkarinnan Never Say Never Again om. Jouko Mähönen, Kajaani ERI2

Kepein B-Suunnitelma om. Inga ja Petri Keränen, Kajaani PN4

Joensuu NORD 03.03.2019

Tuomari Tapani Pukkila

Karkkarinnan Never Say Never Again om. Jouko Mähönen, Kajaani PU3, Va-SERT
Kepein B-Suunnitelma om. Inga ja Petri Keränen, Kajaani PN2, Va-SERT, Va-NORD SERT

Kiuruvesi RN 28.04.2019

Tuomari Mannucci Massimiliano, Italia

Kepein B-Suunnitelma om. Inga ja Petri Keränen, Kajaani ERI4

Lapua 04.05.2019

Tuomari Reino Korpela

Astalan Yolanda om. Marika ja Paavo Sutinen, Puolanka ROP

Raahe RN 05.05.2019

Tuomari Michael A.Nielsen, Tanska

Kepein Arpaonni om. Mari ja Jarmo Kaartinen, Kajaani EH1

Kepein Apilankukka om. Inga ja Petri Keränen, Kajaani ERI1

Iisalmi NORD 11.05.2019

Tuomari Anne Livo Puvik, Norja

Karkkarinnan Never Say Never Again om. Jouko Mähönen, Kajaani EH”
Kepein B-Suunnitelma om. Inga ja Petri Keränen, Kajaani ERI
Vekara´s Geisha om. Kyllikki Korhonen, Sotkamo EH4

Oulainen RN 11.05.2019

Tuomari Matti Palojärvi

Kepein Arpaonni om. Mari ja Jarmo Kaartinen, Kajaani EH1

Oulainen RN 12.05.2019

Tuomari Reino Korpela

Karkkarinnan Never Say Never Again om. Jouko Mähönen, Kajaani VSP, SERT
Kepein Arpaonni om. Mari ja Jarmo Kaartinen, Kajaani PU2
Kepein Apilankukka om. Inga ja Petri Keränen, Kajaani ROP, SERT

Taivalkoski RN 18.05.2019

Tuomari Matti Palojärvi

Kertalaakin Four Letter Word om. Merja Korhonen ja Kyllikki Korhonen ROP, SERT
Astalan Yolanda om. Marika ja Paavo Sutinen, Puolanka PN2
Vastavalon Dream On Dreamer om. Marika Sutinen, Puolanka ERI3
Tulikankaan Anis om. Kari ja Marja Virtanen, Hyrynsalmi ERI2

Siilinjärvi RN 18.05.2019

Tuomari Pekka Teini

Karkkarinnan Never Say Never Again om. Jouko Mähönen, Kajaani H
Kepein Arpaonni om. Mari ja Jarmo Kaartinen, Kajaani ERI4, SA
Kepein Apilankukka om. Inga ja Petri Keränen, Kajaani PN4
Kepein B-Suunnitelma om. Inga ja Petri Keränen, Kajaani ERI3, SA
Helmi om. Elisa Oikarinen ERI

Kepein Kennel om. Inga ja Petri Keränen KP sijoitus 2/4

Tromssa KV, Norja 26.05.2019

Tuomari Hanne Laine Jenssen, Tanska

Astalan Yolanda om. Marika ja Paavo Sutinen, Puolanka ROP, SERT, CACIB -> Koirasta NO MVA ja POHJ MVA

Sotkamo RN 08.06.2019

Tuomari Marjo Nygård

Kepein B-Suunnitelma om. Inga ja Petri Keränen, Kajaani PN2 Vara-SERT

Kertalaakin Four Letter Word om. Merja Korhonen ja Kyllikki Korhonen EH2
Pohjankartanon Aada om. Minna Niemi EH2
Nopsatassun Tuhkimo om. Jaana Heikkinen  ERI1
Helmi om. Elisa Oikarinen H
Viitakiitäjän Shiriusu om. Eija ja Petri Kinnunen, Suomussalmi H
Pohjankartanon Timangi om. Pekka Niemi, ROP, SERT

Rovaniemi KV 09.06.2019

Tuomari Vigdis Nymark

Kepein B-Suunnitelma om. Inga ja Petri Keränen, Kajaani ROP, SERT, CACIB

Kuusamo RN 09.06.2019

Tuomari Juha Putkonen

Karkkarinnan Never Say Never Again om. Jouko Mähönen, Kajaani PU3, Vara-SERT
Vastavalon Dream On Dreamer om. Marika Sutinen, Puolanka ROP Pentu
Astalan Yolanda om. Marika ja Paavo Sutinen, Puolanka ERI2

Kuopio RN 15.06.2019

Tuomari Aila Lehmussaari

Kepein B-Suunnitelma om. Inga ja Petri Keränen, Kajaani PN2, SERT
Kepein Arpaonni om. Mari ja Jarmo Kaartinen, Kajaani ERI4

Heinävesi RN 15.06.2019

Tuomari Mari Lackman

Tulikankaan Anis ERI1 om. Kari ja Marja Virtanen, Hyrynsalmi

Kemi ER 29.06.2019

Tuomari Hannu Talvi

Kepein B-Suunnitelma om. Inga ja Petri Keränen, Kajaani PN4
Kepein Arpaonni om. Mari ja Jarmo Kaartinen, Kajaani PU2, SERT

Oulu NORD 13.07.2019

Tuomari Eva Liljekvist Borg, Ruotsi

Kertalaakin Four Letter Word om. Merja Korhonen ja Kyllikki Korhonen EH3
Vekara´s Geisha om. Kyllikki Korhonen, Sotkamo EH3

Oulu KV 14.07.2019

Tuomari Jaana Hartus

Kepein B-Suunnitelma om. Inga ja Petri Keränen, Kajaani ERI
Kepein Arpaonni om. Mari ja Jarmo Kaartinen, Kajaani EH
Kertalaakin Four Letter Word om. Merja Korhonen ja Kyllikki Korhonen ERI1, SA
Vekara´s Geisha om. Kyllikki Korhonen, Sotkamo EH
Karkkarinnan Never Say Never Again om. Jouko Mähönen, Kajaani VSP, SERT, CACIB

Kemi KR 21.07.2019

Tuomari Paavo Mattila

Vastavalon Dream On Dreamer om. Marika Sutinen, Puolanka EH3
Astalan Yolanda om. Marika ja Paavo Sutinen, Puolanka PN2

Ristijärvi RN 27.07.2019

Tuomari Erica Petterson

Tulikankaan Anis om. Kari ja Marja Virtanen, Hyrynsalmi EH3
Eräsoinnun Tuksu om. Kari ja Marja Virtanen, Hyrynsalmi EH1
Pohjankartanon Nucca om. Minna Niemi, Paltamo H
Kertalaakin Four Letter Word om. Merja Korhonen ja Kyllikki Korhonen ERI2
Nopsatassun Tuhkimo om. Jaana Heikkinen  ERI1
Astalan Yolanda om. Marika ja Paavo Sutinen, Puolanka PN3

Suonenjoki RN 28.07.2019

Tuomari Hannu Talvi

Sakin Jermu om. Erkki Savolainen H

Ii RN 03.08.2019

Tuomari: Pekka Teini

Kepein B-Suunnitelma om. Inga ja Petri Keränen, Kajaani ROP, SERT
Kepein Arpaonni om. Mari ja Jarmo Kaartinen, Kajaani ERI2

Kuopio KV 04.08.2019

Tuomari: Markku Kipinä

Kepein B-Suunnitelma om. Inga ja Petri Keränen, Kajaani ERI2

Kertalaakin Four Letter Word om. Merja Korhonen ja Kyllikki Korhonen EH3

Kajaani RN 18.08.2019

Tuomari Mari Lackman

Kepein Arpaonni om. Mari ja Jarmo Kaartinen, Kajaani PU2, Vara-SERT
Nopsatassun Tuhkimo om. Jaana ja Timo Heikkinen, Kajaani PN2, Vara-SERT
Kepein B-Suunnitelma om. Inga ja Petri Keränen, Kajaani ERI2, SA
Kertalaakin Four Letter Word om. Merja Korhonen ja Kyllikki Korhonen VSP, SERT
Konttikuusen Lila om. Hannu Virkkala EH4
Harringan Sekstantti om. Kimmo Huusko EH
Pohjankartanon Timangi om. Pekka Niemi, Paltamo EH
Astalan Yolanda om. Marika ja Paavo Sutinen, Puolanka ERI1, SA
Harringan Santa Maria om. Harri Keränen, Kajaani ROP VETERAANI