Ajokoetulokset 2021

03.01.2021 Ristijärvi

Tulikankaan Anis BEAJ1 65,08 p. Om. Kari ja Marja Virtanen, Hyrynsalmi

17.01.2021 Raahe

Vastavalon Dream on Dreamer BEAJ1 71 p. om. Marika Sutinen, Puolanka

11.09.2021 Kajaani Kerhonmestaruuskoe

Tulokset:
1. Kerhonmestari 2021 FIN KVA Skredbekkens Bopi BEAJ1 63,54 p. Om. Ilmari Pulkkinen
2. Kertalaakin Four Letter Word BEAJ2 50,63 p. Om. Kyllikki Korhonen
3. FI MVA Kepein B-Suunnitelma BEAJ3 48,54 p. Om. Inga ja Petri Keränen
4. Ruka-Ahon Voltti BEAJ0 27,83 p. Om. Jarmo Juntunen
5. FI KVA Tulikankaan Anis BEAJ0 25,71 p. Om. Kari ja Marja Virtanen
6. Nopsatassun Tuhkimo BEAJ0 22,67 p. Om. Jaana ja Timo Heikkinen
7. Pohjankartanon Aada BEAJ0 16,71 p. Om. Minna Niemi

Poliisin Kilpa 17.09.2021, Ristijärvi

FIN KVA Skredbekkens Bopi BEAJ1 67.21 p. Om. Ilmari Pulkkinen

Ystävyysottelu Kainuu- Pohjois-Savo, Riistavesi 18.09.2021

1. Kepein B-Suunnitelma Beaj2 53.54 p. Om. Inga ja Petri Keränen, Kajaani
2. Konttikuusen Lila Beaj0 34.68 p. Om. Hannu Virkkala, Kajaani
3. Rekiniemen Aapo Beaj0 34.38p. Om. Pekka Halonen, Kuopio
4. Kotimetsän Doris Beaj0 32.04 p. Om. Birgitta Kinnunen, Kuopio
5. Vastavalon Dream On Dreamer Beaj0 30.42p. Om. Marika Sutinen, Puolanka
6. Kessu Beaj0 4 p. Raimo Hartikainen, Juankoski

Hyrynsalmi 18.09.2021

Tulikankaan Anis BEAJ0 39.21p. Om. Kari ja Marja Virtanen, Hyrynsalmi

Naisten ajovoittaja, Juuka 18.09.2021

Eräsoinnun Tuksu BEAJ0 37.54p. Om. Kari ja Marja Virtanen, Hyrynsalmi

Ristijärvi 26.09.2021, kokokauden koe

Aviatrixs Waitin`Out A Blizzard BEAJ0 34,75 p. Om. Inga ja Petri Keränen, Kajaani

Hyrynsalmi 14.10.2021, kokokauden koe

Kepein B-Suunnitelma BEAJ2 50,25 p. om. Inga ja Petri Keränen, Kajaani

Ristijärvi 22.10.2021, PM koe

  1. Ruka-Ahon Voltti BEAJ1 79,67 p. om. Jarmo Juntunen, Hyrynsalmi
  2. Skredbekkens Bopi BEAJ1 65,75 p. om. Ilmari Pulkkinen, Kajaani
  3. Eräsoinnun Tuksu BEAJ2 58,04p om. Kari ja Marja Virtanen, Hyrynsalmi
  4. Kertalaakin Four Letter Word BEAJ2 54,21 p.om. Kyllikki Korhonen, Sotkamo
  5. Pohjankartanon Aada BEAJ2 53,58 p om. Minna Niemi, Paltamo
  6. Pohjankartanon Bitti Belladonna BEAJ2 50,58 p. om. Pekka Niemi, Paltamo
  7. Konttikuusen Lila BEAJ0 37,54 p. om. Hannu Virkkala, Kajaani
  8. Nopsatassun Tuhkimo BEAJ0 3p. om. Jaana ja Timo Heikkinen, Kajaani
  9. Gloria Victoribus Von Vivaldi Suljettu om. Tanja Mähönen, Kajaani
  10. Kepein B-Suunnitelma Luopui om. Inga ja Petri Keränen, Kajaani

Pohjan Lohko 29.09.2021 Ristijärvi

  1. Astalan Xenja BEAJ1 83 p. om. Arto Sippala, Oulu
  2. Astalan Voima BEAJ1 79,58 p. om. Marko Pälsynaho, Kiiminki
  3. Eräsoinnun Tuksu BEAJ1 79,38 p. om. Kari ja Marja Virtanen, Hyrynsalmi
  4. Ruka-Ahon Hero BEAJ1 77,38 p. Michael ja Riina Schröder, Sinettä
  5. Karkutien Anouk BEAJ1 77,04 p. om. Allan Witick, Ruotsalo
  6. Vuopajan Lara BEAJ1 71,08 p. om. Tuulia ja Olli Heikkilä, Rautiosaari
  7. Vilmitähden Barbi BEAJ1 66,13 p. om. Mirva ja Jarmo Vilmi, Ii Koirasta KVA
  8. Shortlake Darius BEAJ2 51,5 p. om, Kai Nyman, Kokkola
  9. Skerdbekkens Bopi BEAJ3 45,54 p. om. Ilmari Pulkkinen, Kajaani
  10. Pohjankartanon Aada BEAJ3 44,33 p. Minna Niemi, Paltamo
  11. Astalan Annu BEAJ0 3 p. om. Henna Haa, Lestijärvi
  12. Leevi BEAJ0 2,5 p. om Kati Hakala, Köngäs

Paltamo 03.11.2021, Kokokauden koe

Pohjankartanon Aada BEAJ1 64,33 p om. Minna Niemi, Paltamo

Ristijärvi 03.11.2021 kokokauden koe

Kepein B-Suunnitelma BEAJ0 20,38 p. om. Inga ja Petri Keränen, Kajaani

Toholampi 11.11.2021 Ajovoittaja

Eräsoinnun Tuksu BEAJ2 57,75 p om. Kari ja Marja Virtanen, Hyrynsalmi

Toholampi 12.11.2021 Ajovoittaja

Eräsoinnun Tuksu BEAJ2 58 p om. Kari ja Marja Virtanen, Hyrynsalmi

Paltamo 18.11.2021 Kokokauden koe

Konttikuusen Lila BEAJ1 84,46 p. om. Hannu Virkkala, Kajaani

Puolanka 21.11.2021

Astalan Yolanda BEAJ1 77.33 p. Om. Marika ja Paavo Sutinen, Puolanka

Paltamo 23.11.2021 kokokauden koe

Pohjankartanon Bitti Belladonna BEAJ2 55,58 p. om. Pekka Niemi, Paltamo

Mikkeli 27.11.2021

Tulikankaan Anis BEAJ1 83,46 p. Om. Kari ja Marja Virtanen